Osnovna glazbena škola Zlatka Grgoševića

Puhački odjel
PUHAČKI ODJEL

šk.god. 2014./2015.

Na puhačem odjelu O.G.Š.Zlatka Grgoševića predaje 9 učitelja, od toga 5 učitelja flaute, 2 učitelja klarineta, te  jedan učitelj trube i jedan učitelj saksofona. Na mjestu učitelja flaute rade slijedeći učitelji: Fanika Ivančić, Roberta Glavaš, Dragoslav Milošević, Mateja Šarlija i Jelena Valković. Učitelj trube je Ozren Ćorković koji ujedno vodi i puhači orkestar glazbene škole. Učitelji klarineta su Davor Polšek i Martin Potočnik, a od prošle godine imamo i učenike saksofona čiji je učitelj Ivan Pavić.
Pročelnica puhačeg odjela u šk.god. 2014./2015. je učiteljica Roberta Glavaš, prof. flaute.

U šk.god. 2014./2015. na odjelu za puhaće upisano je 114 učenika, od toga:
64 učenika flaute
24 učenika klarineta
12 učenika trube i
14 učenika saksofona.

U ovoj šk.god. do sada je puhači odjel održao 6 produkcija, a 7. je u srijedu 18.03.2015. s početkom u 16.00 u dvorani iznad Konzuma.
Puhači odjel će u ovoj šk. god. održati još dvije produkcije, 13.05.2015. s početkom u 17.30, te 03.06.2015. u 17.00 za prve razrede i u 18.30 za učenike svih ostalih razreda. Produkcije se održavaju u velikoj dvorani iznad Konzuma. Završni ispiti za sve puhače biti će održani 10.06.2015.

Puhači odjel do sada je imao najviše uspjeha na državnim i međunarodnim natjecanjima, samo u šk.god. 2014./2015. učenici puhačeg odjela postigli su zavidne rezultate, među inima 2 prve i 3 druge nagrade na natjecanju u Novom Marofu. 2 prve nagrade na državnom natjecanju komornih sastava u Opatiji, te 1 prva, 4 druge. 1 treća i 1 priznanje na Međunarodnom natjecanju Davorin Jenko u Beogradu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kako je došao kraj školske godine, vrijeme je da na našim stranicama objavimo mnoge prekrasne rezultate koje je puhaći odjel ove godine ostvario!

Za to su zaslužni kolege profesori:

Ozren Ćorković, truba;

Roberta Glavaš, flauta;

Fanika Ivančić, flauta;

Martin Potočnik, klarinet;

Davor Polšek, klarinet;

Jelena Valković, flauta

i korepetitori bez kojih ovaj uspjeh ne bi bio moguć:

Margareta Golenić, klavir;

Igor Grgurić, klavir

Natjecanja i rezultati su slijedeći:

Državno natjecanje KOMORNIH SASTAVA 2015 u orgnizaciji HDGPP-a (Opatija)

Na kojem su kvartet flauta u sastavu: Ana Soldo, Helena Španić, Ema Smojver i Nina Smojver, a sve redom učenice učiteljice Fanike Ivančić osvojili prvu nagradu na državnom natjecanju. A  duo flauta i brač u sastavu Ana Soldo, flauta i Marija Findri, brač, prekrasan pokazatelj suradnje dva odjela i dvije kolegice, prof Ivančić i Silvije Mužak osvojili treću nagradu na državnom natjecanju.

Međunarodno natjecanje Davorin Jenko 2015 (Beograd)

Gdje su učenici:

Noemi Majta flauta pred-kategorija B, (II nagrada)                                                            Paola Grifoni, flauta kategorija B (priznanje za sudjelovanje);

Duo: Ana Soldo – flauta i Marija Findri, brač; kategorija A (II nagrada);

Kvartet flauta: Ana Soldo, Helena Španić, Ema Smojver i Nina Smojver; kategorija A (II nagrada);

Luka Lučić, klarinet pred-kategorija B (II nagrada);

Jakov Damjanović, klarinet kategorija B (III nagrada);

Andrej Hermešćec, truba pred-kategorija B (I nagrada),

osvjetlali obraz ne samo sebe, svojih profesora, svoje škole, već i čitave države!

Međuškolsko natjecanje „Mladi Padovec“ 2015 (Novi Marof)

Na kojem su se flautistice i tubač pokazali kao mladi talentirani glazbenici, pred kojima je mnogo novih izazova.

Osvojili su redom:

Andrej Hermešćec, truba II kategorija – prvu nagradu,

Jelena Hadaš, flauta II kategorija – drugu nagradu,

Lea Petej, flauta II katrgorija – drugu nagradu,

Magdalena Mijatović, flauta II kategorija – drugu nagradu

Franziska Anne Fundelić, flauta III kategorija – prvu nagradu

Ana Kušt, flauta III kategorija – drugu nagradu

Međunarodno natjecanje puhača Woodwind & Brass 2015 (Varaždin)

Učenici su i na ovom natjecanju pokazali veliku muzikalnost, tehničku spretnost i cjelokupan umjetnički dojam, pa su zaslužili slijedeće nagrade:

Noemi Majta, flauta kategorija B – druga nagrada

Jelena Hadaš, flauta kategorija B – priznanje za sudjelovanje

Lea Petej, flauta kategorija B – priznanje za sudjelovanje

Paola Grifoni, flauta kategorija C – priznanje za sudjelovanje

Minea Maras, flauta kategorija C – priznanje za sudjelovanje

Franziska Anne Fundelić, flauta kategorija D – druga nagrada

Lovro Lubina, klarinet kategorija A – prva nagrada

Luka Lučić, klarinet kategorija B – treća nagrada

Jakov Damjanović, klarinet kategorija D – treća nagrada

Karolina Kos, klarinet kategorija E – prva nagrada

Lions Club XXI.Grand prix - međunarodno natjecanje muzičke mladeži Hrvatske

Mnogi učenici naše škole prisustvovali su ovom natjecanju, između ostalih kvartet flauta i duo flauta i brač, no nažalost ocjenjivački sud nije prepoznao njihove kvalitete, pa su se s natjecanja vratili bez zapaženih rezultata.

Međunarodno natjecanje Flauta Aurea 2015 (Zagreb)

Flautistice naše škole prijavile su se i za reviju flautista pod nazivom „Leptirići“ koja se održava u sklopu natjecanja Flauta Aurea. Mlade flautistice su: Sara Frančišković, Magdalena Mijatović i Jelena Hadaš, a upravo ova poslijednja, Jelena Hadaš, osovojila je posebnu nagrada za interpretaciju.

U karegoriji „Aurea Jeunese“ Franziska Anne Fundelić, proglašena je najboljom mladom flautisticom do 15 godina.

ČESTITAMO SVIM UČENICIMA, PROFESORIMA, KOREPETITORIMA I RODITELJIMA UČENIKA, TE IM ŽELIMO ISTO TAKO USPJEŠNU SLIJEDĆU ŠKOLSKU GODINU!!!

« Travanj 2024 »

Crno ili bijelo?

> Nastava  > ODJELI  > Odjel za puhače
CMS za škole logo